Tcm-cs.com na Facebooku: Jazyk - nedostatečnost jinu v srdci, plicích, játrech

Dotaz MJ: Prosím o radu. Ráno po probuzení (když se rozejdu) pocit na zvracení z krku?, ale ne z jídla, jakoby, že se člověku chce vrhnout, zakašlat, dávit se, ale z jídla to určitě není. Někdy se opravdu začnu dávit s kašlem, ale nic nevydávím, i kdybych se najedl. Není to oslabená slezina? Pomůže si většinou lehnout. Mívám i řidší stolici, povislé břicho, dušnost, tlak na hrudi. Dále nucení k odkašlání, chrapot. Někdy se přejídám (ne zas tak moc), jím ve spěchu, neumím odpočívat. Unavený, někdy nechutenství, vyčerpanost, nevýkonnost duševní i psychická, někdy nechutenství. Někdy pocit většího slinění. Někdy říhání. Před rokem a půl jsem měl více jak rok kašel asi z plicních chlamydií (kde mě pak našli už jen protilátky). Někdy snad pocit zahlenění. Tak jestli nejde o oslabenou slezinu dle študování TČM na Googlu. Přikládám svůj jazyk. Předem děkuji, už nevím co dělat abych se toho zbavil, narodilo se nám dítě.
Editoval fb-tcm-cs (29.12. 2017 09:43)

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Jazyk - nedostatečnost jinu v srdci, plicích, játrech
Jazyk - nedostatečnost jinu v srdci, plicích, játrech
Tcm-cs.com na Facebooku: Odpověď RD: Dobrý večer, samotný jazyk ukazuje na nedostatečnost jinu v srdci, plicích, játrech a lehce ve středním ohništi. To jsou ty mapy bez povlaku. Též je vidět jinové brázdění v oblasti jater a opět i srdce. V srdci a plicích, lehce i játrech je horko. Může být z nedostatku, ale i nadbytku. Celkově je otekly s mírnými slezinovými otisky, to ukazuje na vlhko ve slezině. Povlak je silný podle obrázku asi mastnejsi a žlutý. Síla ukazuje vlhko a barva je horko. Tedy vlhká horkost ve středním ohništi ( žaludek, slezina) a ve spodním ohništi, tj. kořen jazyka. Vypaleny Yin máte nejspíš dlouhodobě, ale povlak může ukazovat velmi aktuální stav, třeba i nějaké nachlazení. Příznaky, které popisujete jsou pro diagnostiku nedostatečné. Průjem může být z nedostatku i z nadbytku. Odlisi se zápachem, svěděním či pálením konečníku, hlenem... Což by mohla být třeba vlhká horkost v tlustém střevě. Nebo je průjem bez zápachu bez příznaků nadbytku a pak to může být Vámi zmiňovaná slabost sleziny plus vlhko. Bouří se Vám čchi žaludku i plic. Čchi obou orgánů má klesat. Vaše se dostává do protipohybu. Ráno je energie plic oslabená, protože v lehu je pro plíce horší práce. Cca za 20 minut ve stojí či sedu se to upraví. Za tento příznak můžou být zodpovědně plíce, žaludek nebo mohou vstupovat i játra. To je třeba příznak stíněných jater a slabé sleziny. Např. Stav ve stresu, kdy jsme tak nervózní že nám je na zvracení nebo dostaneme průjem.

Moje rada by byla, navštivte nějakého dobrého terapeuta, který se na Vas podívá, vyšetří Vas a navrhne terapii. Pokud jste dlouhodobě unavený nebo i unavený po jídle, máte slezinu opravdu v nedostatku, ale se spoustou dalších příznaků, které by nebyly v samodiagnostice podchyceny.. Hodně zdaru a ať je brzy lépe.

Odpověď AS: Ve vašem případě bych si nechala udělat odběr i.v. krve na bakteriologii-celou řadu-viz. zoonozy,též chlamydiové infekty atd..chlamydiový infekt dokáže natropit velké obtíže-viz. plicní záležitost, též zažívání apod.Tyto odběry a následně obtíže provádí v ambulancích infekčního oddělení. Je možné,že máte recidivu na podkladě jiného problému,či zvýšené zátěže. Imunitní systém totiž neustálým zatížením a přemáháním dokáže selhávat až do stádia,kdy začne útočit proti buňkám vlastního těla. Na chlamydiové infekty je málo účinných antibiotik. Ta dokáže cíleně podat infektolog, pak po léčbě se zkontroluje stav protilátek v krevním séru. Z pohledu TČM se jedná o záležitost Gu Zheng.. a dá se to po perfektní diagnostice a myslím si,že i po návštěvě infektologa a zjištění původu problému ,léčit i dobře zvolenou a modifikovanou speciální směsí čínských bylin včetně akupunktury .Ve vašem případě by se jednalo o speciální komplexní léčbu u velmi dobře zkušeného terapeuta TČM.

Ještě jedna myšlenka.. na mnoha odd. nemocnice jsem viděla spousty pacientů, včetně ARO i JIP, co měli kompikaci výskytu v rámci bakterky, a jednalo se o mykotické a kvasinkové postižení..hrtan-sliznice,hltan,dutina ústní a trachea..a též komplikace klebsiellou pneumoniae ,která dokáže pěkně zaneřádit organismus!!! U pacientů byl problém se schváceností, drážděním při kašli až do nápinků na zvracení a jiné nepříjemnosti..

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com