Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz MJ: Kamaradka ma puchýřky kolem pusy a neví co použít, co by ji pomohlo. Veškeré masti a pilulky uz vyzkoušela, pořád stejné. Tento problém má snad už dva roky. Děkuji za rady.


Odpověď JR: Pouze z toho se dá těžko soudit. Nejspíš bude ale problém na játrech. I kdyby se daly spravné byliny, potrvá to. Zřejmě několik měsiců než se to ztratí. Navštívil bych spíše praktika TCM, Jinak např. směs Stín brokátového závoje by zřejmě byla na místě. Pokud chce české, tak podobný ekvivalent je kořen pampelišky. Navíc je paní asi v přechodovém věku, kdy ubývá JIN, a tedy stoupá JANG jater....
HUANG LIAN JIE DU WAN | Stín brokátového závoje - 012

HUANG LIAN JIE DU WAN | Stín brokátového závoje - 012


Odpověď PN: Vlhká horkost může jít ze žaludku. Doktor nic nenajde, dokud není orgánová porucha, musí se hledat jen funkční porucha, nějaké příznaky. Vyvolávat to může i stres, pokud je to opar, či vyčerpání a stravovací chyba.

Pokud to není opar, ale ekzém, alergii na fluor či cokoli, zkusila bych Xiaofengsan v kódu FBL 5.9 Pragon, ev. pak dávám do kombinace ještě něco na horkost a jedovatosti, ale to spíše minimálně po telefonické konzultaci :-). Každopádně pastu bez fluoru doporučuji.

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Puchýřky kolem úst
Puchýřky kolem úst