Lenka Ištvánková: Ložiska na mozku
Dobrý den, mám velkou prosbu. Kamarádka byla na magnetické rezonanci mozku a bylo jí řečeno že má ložiska na mozku a že to vypadá na borrelie, nebo roztroušenou sklerozu - lékaři ji dostatečně vyděsili, provedli lumbální punkci a následně řekli, že se ani jedno nepotvrdilo. Tím od ní dali ruce pryč - kdyby se začaly projevovat nějaké potíže tak přijďte, nevíme co to může být. Kamarádka zůstala vyděšená, pohublá a odkázaná žít s tím, že má něco na mozku - nikdo neví co.
Pomohla by aspoň nějaká "výživa" nebo posílení mozkové tkáně, nebo celkové posílení imunity? Děkuju Lenka I.

Nález: MR mozku nativně

Axiálně T2, FLAIR, sag. T1, FLAIR, koronárně T2

V zadní jámě lební jsou normální poměry. Čtvrtá komora je ve střední rovině, vnitřní zvukovody symetrické, mostomozečkové kouty volné. V mastoidálních sklípcích bez zřetelného patologického obsahu.  Bazální cisterny volné.
Supratentoriálně patrna četná T2, FLAIR hyperintenzní ložiska s max. bifrontálně vel. do cca 7 mm v distribuci peri, paraventrikulárně i juxtakortikálně, komorový systém je symetrický, přiměřené šíře, bez stranového posunu. Zevní likvorové prostory volné.

Z:  četná hyperintenzní ložiska supratentoriálně, z pohledu McDonaldových kritérií jsou splněny podmínky pro SM,
Editoval listvankova (18.07. 2013 07:15)
MUDr. Doris Danielová: No, z hlediska "vědy" tam bude nejspíš něco s imunitou,která je slabá a dovolila takovéto shluky vytvořit. To ještě nic neznamená, ať se kamarádka uklidní. Z čínského hlediska asi půjde o ložiska TAN - ze kterých také nic být nemusí. Nicméně je určitě vhodná podpora sleziny čili imunity - v tom se shoduje tčm i věda. Doporučila bych léčbu SIAB - viz www.celostnilecba.cz , dále nějakou houbu rozpouštějící tan a moxovat slezinné body + dobrou stravu pro slezinu /pomohla by fotka jazyka.../

MUDr. Doris Danielová - www.tcm-cs.com
Lenka Ištvánková: Přikládám fotku a pár informací:
- to, že má něco na mozku se zjistilo "náhodou" při CT dutin - často trpí na záněty dutin a bolesti v krku
- laboratorní vyšetření je bez bakter.nálezu.
- je velice hubená, na pohled působí vysušeně, málo pije
- má potíže s trávením, bolí ji žaludek a má pocit zápachu z úst
- bere hormonální antikoncepci, má cystu v prsu, trpí na mykozy
- nevydrží nic nedělat, stále si hledá práci, na sebe nemyslí
Editoval listvankova (22.07. 2013 14:00)
cz
Jazyk k určení
Jazyk k určení