Hana Jelínková: Ahoj kolegové, prosím o radu jak léčit píštěl (dle tčm). Jedná se o bolestivé boule, které rostou údajně až do velikosti 8cm a objevují se různě: mezi půlkami, u kostrče, na rameni, v tříslech atd.. Doktoři radí chirurgicky odstranit nebo naříznout, vymáčknout hnis... Máte s tím prosím zkušenost? Předem díky a krásný den všem, Hanka
Tcm-cs.com na Facebooku: Odpověď RF: Zkuste slané koupele,a pít bylinky - proskurník 2 krát, gotu kola, rozmarýn, bříza, měsíček, fenykl - to vše po 1 dílu. Třikrát denně hrnek. Do jednoho hrnku - je na Vás, do kterého, přidat plátky čerstvého zázvoru. Mezitím vodu, vincentku a nebo vařit lapacho semtam. A na tu píštěl bych nalepila pepřovou kašičku, vždy na nějakou dobu. to se musí kontrolovat, jak dlouho, aby tam nebyl puchýř. kašička se vyrábí smícháním mletého černého pepře s máslem ( od krávy, ne margarín). Píštěl uzraje a chová se jako klasický beďár. Po chirurgickém zákrolu zůstává tvrdá jizva a dokonce se u ní někdy začne tvořit nová píštěl. Je dobré i pojídat slunečnicové semínka, máslo, sezam atd. Také by to chtělo asi celkovou očistu pomocí půstu, klystýru atd. určitě vysadit kávu a sladkosti. Z tčm Vám nic moc neporadím, leda tak body přechodu a pramene - všechny a začátky a konce meridiánů - tím se nic nepokazí a rozběhne se metabolismus, správným směrem. Musela bych Vás vidět, nebo aspoň nohu a jazyk.

Odpověď OS: TCM ma 012 HUANG LIAN JIE DU WAN, lecba trva cca 1 mes,je treba dodrzovat dietni doporuceni - nejist sladke, bile pecivo, nepit slazene liimonady, nejist chladne pochutiny...

HUANG LIAN JIE DU WAN | Stín brokátového závoje - 012

HUANG LIAN JIE DU WAN | Stín brokátového závoje - 012

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
Jiří Randis: Hezký den. tak po dlouhé době zkoušení co na to ať už jsem zkusil cokoliv. Tak nejvíce se osvědčil drcený čerství list lopuchu. Bohužel nemám zásobu a teď když mrzne asi už je pozdě tak nesbírám. Musím vydržet na jaro nadělat a dát do lednice. Zkoušel jsem drcený kořen v sádle  to nic moc. Ještě budu teď testovat sušený list tak uvidíme. Zkusil jsem hodně, protože mám s tim velké problémy. I zde  místní rady Doteď jsem řešil chirurgicky sám si. Koupil jsem si jednorázové skalpely, ale bohužel ne vždy jsou přístupné. List lopuchu zabíral zatím nejvíce.