Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz FBAS: Prosím pěkně teď mi syn volal, že se mu na levé noze křivý prostředníček přes prst a že má i do něho křeče. Jde o člověka s vážným chronickým onemocnění ledvin. Můžeš mi prosím  Tě  pro něho něco poradit? Lze ten prst narovnat , ale má z toho špatný pocit tak že se vrací zpět do polohy zkřivení. Je objednanej k ortopedovi , ale až ke konci měsíce, dřív to prý nejde. Děkuji za radu. Říká, že užívá hořčík s B6 a minerály, ale jak vidět nepomáhá to.

Doplnění syna: Omlouvám se , ale není to prostředníček, ale prsteníček, jinak jsem si všiml, ze malíček mám vybočeny na stranu, je to taky na ty fotce videt. Děkuji za radu co s tím.
Editoval fb-tcm-cs (30.05. 2016 14:16)

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Vybočování prstů
Vybočování prstů
cz
Vybočování prstů - jazyk k určení
cz
cz
Vybočování prstů - poloha prstů při stání
Vybočování prstů - poloha prstů při stání
Stanislav Bečka: Dobrý den,
zkusme si tedy rozebrat  uvedené potíže

malíček nohy je koncová část meridiánu močového měchýře, dále se zde dle některých čínských pramenů nachází přechod k dráze ledvin či i jejich první bod (neočíslovaný a nezanesený do akupunkturních map) - nicméně jsem se s tímto popisem začátku dráhy už setkal.

prsteník na noze je spadá pod meridián žlučníku a jeho funkcí je obhospodařovat šlachy a vazy - tedy toto kroucení může mít na svědomí nerovnováha v uvedených orgánových systémech..

další možností je špatný pohybový stereotyp, kde se projevuje na noze problém v páteři , pánevní oblasti, problém s kyčlí či kolenem....
noha se zdá býti oteklá, problém může být i způsoben útlakem nevhodné či malé obuvi

uvadí se těžké postižení ledvin - pravděpodobně autoimunita, nicméně to není v mých silách rozpoznat.

jazyk vykazuje známky vnitřní vlhkosti a stagnace z horkosti a hlenů - barva a tvar jazyka, povlak....

na první pohled je zde patrné postižení jaterního okruhu, jazyk je po stranách oteklý a má odlišnou barvu od zbytku těla - játra v těle odpovídají mimo jiné za imunitu a řádnou prostupnost v organismu, odpovídají též za to, že je v těle vše na svém správném místě a plní to svou řádnou funkci

nicméně bez rádného vyšetření nelze dělat ukvapené závěry, chtělo by to udělat pulzní diagnostiku a rozebrat zdravotní stav do detailu...

na korekci vadného postavení zvolit fyzioterapii, tejpování a pořádné vložky do bot - tedy návštěva ortopeda či protetika...
nevím, v jakém stavu se nacházejí ledviny, zdali se dají ještě zachránit, nicméně návštěva zkušeného praktika TCM praktikujícího akupunkturu a fytoterapii by nebyla na škodu...naučit se cvičit QI QONG na okruh jater a žlučníku, ledvin a sleziny slinivky...tedy alespoň pro začátek.....

Stanislav Bečka, Čínské masáže Třinec
http://cinskemasazetrinec5.webnode.cz