Tcm-cs.com na Facebooku: Zánět trojklaného nervu

Neuralgie trojklaného nervu (neuralgie trigeminu) je bolestivé chronické onemocnění tohoto nervu, které v širším smyslu může být vyvolané různými příčinami (anatomickými, poraněním i infekcí).

Esenciální neuralgie
Pravou, tzv. esenciální neuralgii, charakterizují bleskově vznikající bolestí, které vždy postihují pouze jednu polovinu obličeje. Tyto šlehající bolesti, které jsou často vnímány jako bolest zubů, jsou pro tuto neuralgii typické. Vzniku bolestí předchází většinou zarudnutí postižené oblasti kůže a kromě toho nos, slzné a slinné žlázy vylučují větší množství sekretů než normálně. Po každém záchvatu bolesti je postižena oblast kůže na malou chvíli jakoby otupená a necitlivá.

Toto onemocnění zachvacuje většinou pouze jednu z tří větví trojklaného nervu. Postiženi bývají spíše starší lidé.

Možnosti chybné diagnózy
Neuralgie druhé a třetí větve trojklaného nervu se často projevuje především bolestí zubů, což může někdy vést k nesprávné diagnóze. V případě, že si lékař – především zubař – neuvědomí, že tyto potíže by mohly být způsobeny neuralgií trojklaného nervu, může nevhodnými zákroky (např. vytržením podezřelých zdravých zubů) ještě více poškodit zdraví pacienta.

Klasifikace: MKN-10 G50.0, MeSH    D014277

Zdroj textu Wikipedie


Dotaz HJ: Prosím máte někdo zkušenost s tabletami od Hoffmanna Radost přicházejícího spánku (127)? Pacient má zánět trojklanného nervu, většinou má nejvíce bolesti, když jde večer spát. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Myslím, že by ty tablety mohly společně s baňkami a akupresurou pomoci...

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Trojklaný nerv
Trojklaný nerv