Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz EA: Neustalá bolest zad, hodně dole, mezi zadkem a zádama. Cvičit jsme liná to uznávám jen někdy hodím jógu, mam hypotyreózu takže jsem věčně unavená, ale znám lidi kteří v životě necvičili, mají sedavé zaměstnání jako já a záda je nikdy nebolely. Nevíte čím to? Díky moc.

Dopnění EA: Myslím, že mám něco s ledvinami.... i když lékaři nic nevidí. Bolestivou menzes mi pravděpodobně způsobuje endometrióza, mám všechny příznaky akorát ji při laparoskopii nenašli. a další důležité info osobní, pagetova nemoc prsu a infertilita. Jsem si jistá, že to má všechno co dělat se štítnou žlázou, ledvinami nebo nadledvinkami.
Editoval fb-tcm-cs (14.04. 2015 13:47)

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
Hanka Antošová, Dis.: Dobrý den, to je určitě pro Vás nepříjemná situace.
Bolesti dolních zad (beder) jsou nepříjemná věc.

A moc pěkně jste si na to odpověděla smile
Myslím, že na to jdete správně.
Určitě to bude mít všechno souvislost dohromady.

Snížená funkce štítné žlázy je z pohledu tcm lépe řešitelná než zvýšená. štítná žláza a děloha jsou takové spojené nádoby, takže se to bude projevovat i na menstruaci.

Problém bude i ve funkci (ne v orgánu, proto tam nic nenajdou) ledvin. Určitě se na tom bude podílet i nějaký jiný orgán.
Nevím co to je pagetova nemoc prsu.
Ale určitě by to chtělo celkovou diagnostiku.
Vidět jazyk, chytit si na pulz. s toho zjistíme opravdu spoustu užitečných informací.

Ideální by bylo najít nějakého terapeuta a zajít k němu.
Asi Vám řekne, že to bude chtít i víc toho cvičení smile a i stravu upravit k tomu.

Já vím, je to nefér smile. Spousta lidí žije nespořádaný život, kouří, pijí, necvičí a Vy máte pocit, že je nic netrápí a že jim vlastně nic není. Takový lidé jsou spíš trochu slepí ke svému tělo. to určitě varovné signály vysílá, ale oni je zatím přehlíží. pak dojde nějaký větší problém a takový člověk se bude ptát, proč zrovna já a proč zrovna takovou nemoc. ale to že jim tělo vysílalo už před tím, to nepřiznají smile

Proto, díky bohu za to, že je nám špatně po nějakém jídle a my to vnímáme. a díky bohu za to, že vnímáme nějaké nemoci či problémy. alespoň máme dost času na to zareagovat.
Většinou jsou to impulzy že děláme něco špatně, že děláme něco, co se tělu nelíbí... smile
Miloš Vymazal: Bolesti dolní částí zad

Při bolesti v dolní části zad (bedrech) způsobených nedostatečností ledvin se používá kombinace: Tchaj-si (taixi, KI03), Šen-šu (shenshu, BL23), We-čung (weizhong, BL40), Ming-men (GV04) a Č-š (zhishi, BL52).
Taixi | KI03 - tchaj-si

Taixi | KI03 - tchaj-si

Shenshu | BL23 - šen-šu

Shenshu | BL23 - šen-šu

Weizhong | BL40 - wej-čung

Weizhong | BL40 - wej-čung

Mingmen | GV04 - ming-men

Mingmen | GV04 - ming-men

Zhishi | BL52 - č-š

Zhishi | BL52 - č-š

Zdroj textu: Tajemství akupunkturních bodů, Bohumír Balner & Rostislav Balner

Další odkazy