Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz LČ: Dobrý den, lze pomocí TČM dát do pořádku hormonální nerovnováhu? Je mi 23 let. HA neberu. Brala jsem za život třikrát vždy cca rok a půl. Od puberty mám akné (naštěstí žádná hrůza co by se nedala zamaskovat), v posledních letech nepravidelnou ms a někdy i vynechá, mám neustále pocity úzkosti.  A co je pro mě jako pro ženu velmi choulostivé, je nadměrné ochlupení (začalo to nevinně nad rtem, ale nyní je to i brada, břicho, bradavky). Často je mám ledové končetiny. Jsem z toho čím dál tím víc nešťastná Emotikona frown Chemii do sebe rvát nechci. Bojím se, abych jednou mohla mít vůbec děti,...

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
MUDr. Doris Danielová: Dobrý den, určitě neházejte flintu do žita - vaše potíže jsou velmi nepříjemné, ale měla jsem v ordinaci  takových pacientek víc, takže jsem zjistila, že až tak vzácné to není..a všem bylo pomoženo - proč ne u vás,ne? ..ROZHODNĚ DOPORUČUJI JAKO PRVOTNÍ A ZÁKLADNÍ LÉČBU AUTOVAKCÍNY SIAB a k tomu stravu neutrální na slezinu,nezahleňující tj bez cukru, sýrů, jogurtů, bez pečiva a buchet,knedlíků. Hodně brambor, celozrnné rýže, vařené-dušené zeleniny, i čerstvé - ale jen co roste u nás ! Na kůži - ani na akné - si nenechávejte nic patlat, to případ ještě zamotá a léčí se hůře

Léčba raději u odborníka na ucho - acth, hormony dle RAC, apod. V tčm zharmonizovat játra+ledviny+slezinu., doplnit čcchi - moxa ledvin,sleziny a zajangovat ledviny např Tajemství zlaté skříňky 171 viz tao-shop-cs.com.

POKRAČOVÁNÍ ZÍTRA:)
Editoval ddanielova (12.03. 2015 20:59)

MUDr. Doris Danielová - www.tcm-cs.com
Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz AA: Dobrý den, ráda bych požádala o pomoc, co na hormonální nerovnováhu. Trpím akné už cca od 12 let, nyní je mi 20. Už od začátku co mám menstruaci (ve 13 letech) menstruuji velmi nepravidělně, třeba i 2 měsíce v kuse. Gynekolog mi v 15 letech jako "pomoc" předepsal hormonální antikoncepci, kdy jsem 4 roky nemestruovala vůbec (užívala jsem pilulky které se nevynechávají). Nyní už antikoncepci skoro rok neberu a menstruaci mám zase třeba i 2 měsíce v kuse. Před týdnem jsem už ze zoufalosti začla užívat Norethisteron na 10 dní, který mi menstruaci zastavil a po vysazení bych to měla údajně dostat do 3 dnů a cyklus by se měl urovnat. Nejvíce mě trápí to akné. Velké boláky, nejvíce na bradě, všude mi zůstávají červené fleky strašně dlouho. Zkouším zdravě jíst, piju kontryhelový čaj, zkoušela jsem x mastiček od lékaře, klystýr, hydrocolon výplach, chemický peeling, snad všechno možné a bez výsledku. Na 98% jsem si jistá že to je díky hormonům. Trpím i na sníženou funkci štítné žlázy a mám zvýšenou srážlivost krve. Už vážně nevim co by mi mohlo pomoc. Předem Vám všem moc děkuji za rady.

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Akné
Akné
MUDr. Petra Uríková: Dobrý den,
píšete, že nejvíce Vás trápí akné, což je pochopitelné, je vidět, ale z hlediska celkového zdravotního stavu to není to nejhorší, co se Vám děje. Problémy s menstruací ukazují na daleko horší potíže, akné je jen povrchové vyústění toho, co je špatně vevnitř.

Problémy s menstruací asi nevyřešíte jednorázovou dávkou hormonů. Z hlediska čínské medicíny nejspíš bude třeba harmonizovat vztah Sleziny a Jater jako základní problém a až se tento urovná, může se postupně lepšit i kůže. Vámi popsané příznaky ukazují na hlubší problém, bylo by vhodné jej řešit čínskou medicínou a i tak bude pravděpodobně trvat delší dobu, než se podaří uvést orgány do správného stavu a rovnováhy a dosáhnout toho, aby se nové akné neobjevovalo.

Kontryhelový čaj je dobrá volba, pokud jde o zdravou stravu, každý si pod tím představí něco jiného. Orientujte se na zdravou stravu pod tradiční čínské medicíny, hlavně prospívat Slezině, dávat pozor na Játra (něco najdete i na mé fb stránce www.facebook.com/mudr.petraurikova) - recepty z minulého jara. S hydrocolon terapií a chemickými peelingy bych byla dost opatrná.

MUDr. Petra Uríková - mudr-urikova.com
Lucie31: Dobrý den, jdu si sem k Vám pro radu. V říjnu jsem po 8 letech užívání vysadila hormonální antikoncepci, nedělala mi dobře. Ne Jen že se mi šíleně zhoršila pleť :-( hlavně v dolní části obličeje a na tváři ale ztratila se mi menstruace. Po vysazeni jsem dva měsíce normálně menstruovala ale od ledna nic. Upravila jsem stravu, jim opravdu jen zdravou stravu žádné maso, vejce a ani mléčné výrobky. Piju pravidelně čaj z kontryhele a ted používám i Macu peruánskou, prý je vhodná na hormonální nerovnováhu. Poradíte mi prosím co na to šílené akné i ztracenou menstruaci? Jakými potravinami to podpořit? Děkuji!
Tcm-cs.com na Facebooku: Odpověď MF: Tohle je na návštěvu praktika a dobré diagnostiky...Takové akné většinou dělají sladkosti a mastné věci nebo pálivé jídlo a stres...vypadá to, ale říkám fakt vypadá z tohoto obrázku na horké vlhko v žaludku a dolním ohništi..to by i mohla být příčina zástavy menses...ale nedá se z té fotky věštit....Začala bych opravdu striktní dodržování kvalitního jídelníčku...na měsíc a po měsíci nasadit byliny ...Vynechat cukr rafinovaný, mléčné výrobky , mastné a pálivé věci, bílé pečivo...

Maso jste vyřadila proč? Nechcete ho jíst nebo máte jen pocit, že není zdravé? Protože právě na krev a posílení ledvin, což pomůže i hormonům bych zařadila určitě alespoň silné vývary, ideál i vnitřnosti z bio produkce. No a jinak k terapeutovi jít bude lepší než jen náhodně nasadit nějakou volně prodejnou směs. I když i to by šlo, ale stejně bych měla třeba ještě víc otázek

Odpověď DK Dobrý den, vzhledem k Vašemu věku a tomu, že je to po vysazení ATK a místa kde akné je, myslím jde o blokádu v Chong a Ren Mai. Navštivte terapeuta, je na to účinná bylinná směs + akupunktura. Tyto dvě mimořádné dráhy ovlivňují i menstruaci u žen.