Tcm-cs.com na Facebooku: Jazyk - odlupující se povlak jazyka

Dotaz MB:  Již před nedávnem jsem psala o problému s fleky na jazyku. I přes vyplachování ústní dutiny kokosákem a čištění zubů kurkumou jsou fleky neustále přítomny. Mám podezření na nerovnováhu některých orgánů - možná ledviny, opravdu nevím. Zítra budu dělat klystýr, pak očista jater - pak už opravdu nevím, co s tím. Má s tím někdo zkušenost nebo alespoň někdo ví, s čím t může souviset? Je to za 1) dost nepříjemné a pálí to, za 2) i přesto, že nikde jazyk nevyplazuji - to je nevzhledné. Moc děkuji za jakoukoli radu. Hezký zbytek dne.

Předchozí příspěvek MB: Ahoj, již sedm let mě trápí fleky na jazyku. Nevím, co mám dělat, jazyk se vždy sloupne celý a někdy to docela pak pálí a poté to začíná znova. Vypadá to jako mapa a není to zrovna moc příjemné:-/. Nevíte někdo, co s tím? Vitamíny polykány - nepomohlo...Děkuji za odpověď

PS:  nekouřím, jsem abstinent, cvičím jógu a maso jím pouze v podobě ryb a kuřecího.., ale někde je chyba:(

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Jazyk - odlupující se povlak jazyka
epetrusova: Domnívám se, že tohle nasvědčuje spíše jiným orgánům, flíčky jsou výrazněji červené, nasvědčují spíše střednímu a hornímu ohništi, ( žaludekslezina, plíce, povlak chybí i po straně jazyka - játra, žlučník), dále se domnívám že naznačují patologii horka , pokud se povlak loupe  a na tmavších místech není, pravděpodobně  se bude jednat o Yinxu ve středním  a horním ohništi, je třeba se vyjádřit ke stavu trávení, to je to co nevíme. Bude to chtít dobrého terapeuta dle bydliště, který Vám doporučí změnu stravy, doporučí byliny, také AKU.
Vlasta Šuchová: Dobry den,
Prosim Vas zapomente na ocistu tela ci jine veci jako klystyr. Toto si mohou dovolit jen zdravy lide!!!!
U vas by to mohlo vyvolat napr. zanet mocovych cest ci jinou zalezitost, dle povahy nejoslabenejsich organu.......
Velmi spatne vidim foto....neslo by zaslat jine rozliseni,?ale vidim flicek na spicce jazyka-tedy srdicko,na zlucniku a jatrech, nedostatek Jinu..........
Urcite bych Vas poslala k terapeutovi, ale do te doby doplnovat a doplnovat. TEDY zadne OCISTY- coz je pravy opak !!!
Posilujte slezinu jidlem, zadne cukry, mlecne vyrobky,ztuzene tuky......viz tento web ohledne stravy.
Dale radeji az z nove fotky ci opravdu si zajdite k mistnimu terapeutovi.
Hodne zdravy preji.....
Hanka Antošová, Dis.: Téééda, to je ale jazýček smile

kvalita fotky nic moc, ale i tak tam jde vidět, že tělo jazyka je dost velké.

nejsem si jistá, jestli jsou rty do fialova, ale pokud ano, bude tam i stáza.

to že se jazyk sloupne a bolí, je jasná zpráva o horku v organismu.
vidíme tam velice tmavě červené místo na pozici PI WEI (slezina žaludek). dokonce je tam rýha... bude to hodně hodně vysušené. to nemá žaludek rád, ten je nejraději pořád trochu ve "vlhku".

jazyk je hodně světlý na bokách, takže PI (slezina) zřejmě nebude tvořit dostatečné množství krve, a tím nebudou dostatečně zásobovány GAN (játra). následně tato krev nebude večer rozváděna po těle a tím pádem nemá tělo co regenerovat. přece jen má večer přijít na scénu jin a ta má tělo zvlhčit a to se tady zřejmě nebude dít.

a od toho se budou odvíjet určité problémy.

paní by mohla mít problémy i s menstruací, také nějaké bolesti hlavy, popřípadě nějaké horší spaní - vidíme tam červenou špičku jazyka, a to jak psala Vlasta výše, značí že se duch srdíčka HUN nebude mít večer kam uložit a může být neklidný.

výplachy úst ani čistění jazyka v žádné případě nepomůže. nevím, jestli to tak máte odjakživa, už od malička, nebo jestli je jazyk takový až od nějaké doby. věřím tomu, že je Vám to nepříjemné i z pohledu vzhledu. já sama jsem měla tak škaredý jazyk, že jsem ho opravdu nikde nevyplazovala. teď po pár letech, už je jazyk pěkný smile byď se to nezdá, může se krásně měnit, právě podle stavu těla a orgánů.

nicméně, než bych začala ve velkém doplňovat, první bych volila pročistění horkosti a možná nějaké vlhkosti (nevím co puls) a potom doplňování. určitě bude potřeba.

Protože máme jen jazyk a žádné další indície co se týká stavu nebo pulzu, je to asi moje maximum smile
Monika1111: Dobré poledne, děkuji za Vaše rakce. Myslela jsem, že jde o Candidozu a řekla jsem si, že bych mohla nechat udělat odběr. Trošku tady rozvedu situaci. Před sedmi lety jsem prodělala oboustranný zápal plic a těžkou otravu krve a poležela jsem si tři měsíce na JIP, následkem po propuštění byly panické ataky z epi záchvatů (jsem plně kompenzovaný epileptik), tím chci zde jen reagovat na příspěvek paní Vlasty, že terapeutku navštěvuji již rok a celkem úspěšně (ataky se nekonají a epi záchvaty sedm let již také ne). Co se týká příspěvku paní Antošové, ano, bolesti hlavy mám-migrény, ale ty jsou už podstatně menší, nespavostí trpím, ale snažím se, aby to také bylo lepší a lepší a co se týká pulzu, tam je právě docela problém-mám nízký tlak a pulz se pohybuje min. 80, max. pak 95 (možná od toho občasný tlak na hrudi - což dávám za vinu krční páteři, ale kdo ví), což se mi nelíbí. Samozřejmě cítím, že něco v těle není v pořádku a proto jsem se rozhodla napsat, abych to dala postupně dohromady. samozřejmě nevím, jak dlouho to bude trvat - řeším to chvíli a pěkně se v tom motám. Cukry, tuky a pečivo vysazeny - v podstatě teď jen přemýšlím, jak e dostat zpět do rovnováhy. PS: Pokusím se poslat trošku ostřejší fotku. Zatím přeji příjemný zbytek dne a ještě jednou moc děkuji. M.
pavcast: Jazyk - částečně odlupující se povlak jazyka

Dobrý den, od cca února/ března tohoto roku se mi dělají flíčky, mapy na jazyku. Začne to malou tečkou/ flíčkem a pomalu se to po jazyku rozrůstá ve větší flíčky, které jsou bez povlaku a ohraničené bilou barvou. Přes den se vzhled flíčků mění. Flíčky mám nejvíce na špičce jazyka a postranách. Mám to cca týden, pak to na nějakou dobu zmizí a znovu. Někdy to zmizí na 2-3 týdny, někdy to mám po týdnu zpět. V lednu 2018 jsem podstoupila interupci a následně jsem nasadila antikoncepci. Také mám menší psychické problémy. Myslíte, že to může být s tím spojené ? Děkuji za opověď.
cz
cz
Tcm-cs.com na Facebooku: Odpověď JB Domnívám se, že by se mohlo jednat o nevyloučený horký hlen-patogen, který může přetrvávat ve vrstvě qi nebo i ying.

Tady by byla na miste otázka, zda jste neprodělala nějaká onemocnění a nepoužívala opakovaně antibiotika?
Přetvávající horký hlen může poškodit jin i čchi žaludku, který jak známo má hlavní podíl na tvorbě povlaku jazyka. Ani antikoncepce není zcela nevinná. Dělá stagnaci čchi jater a potažmo horkost a oslabuje krev - ta má jinovou povahu, takže též podporuje horkost. Psychické potíže budou nejspíš souviset s horkostí v srdci - červená špička jazyka.

Odkazy na doplnění tématu: Diagnostika podle jazyka, Diagnostika podle jazyka - povlak jazyka a osmerá osnova, Hlen - TAN, 721

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
Tcm-cs.com na Facebooku: Doplnění JB: Na vyloučení patogenu by byla dobrá kombinace hub: Coriolus+Reishi+při horkosti v zažívacím traktu se může krátce přidat i Chaga. Doporučila bych i dětskou směs od G. Maciocia - Rozpuštění hlenu - dávkovat přimeřeně k váze. Vše se dá objednat na www.pragon.cz ve velmi dobré kvalitě. Po vyloučení patogenu si pak rozmyslet "nutnost" užívání hormonální antikoncepce a přidat něco na stagnaci jater.

Odkazy na doplnění tématu: Yunzhi - Coriolus versicolor, Sporae, Lingzhi - Ganoderma lucidum,     SclerotiumHormonální antikoncepce