Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz WBS: Co na pálení žáhy ?! Ale tohle už ani nepálí, to strašně bolí.. Mám to vždy když si lehnu přes den a pak se probudím, spíš mě probere ta bolest  a na žádnou gastroskopii nejdu.. Vždy piju mléko, ale za pár minut zase..

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
MUDr. Doris Danielová: PÁLENÍ ŽÁHY /pyrosis/ může být "jen"velmi nepříjemný pálivý návrat žaludečních kyselin do jícnu-to se dá dobře a velmi rychle upravit akupunkturou ALE HLAVNĚ ZMĚNOU STRAVY A STYLU ŽIVOTA. POZOR VŠAK NA MOŽNOST KÝLY-HERNIE,kdy dojde k proklouznutí části trávícího traktu nahoru přes bránici. Tento stav je často nutno operovat.

Pokud jste byl vyšetřen, podle tčm se klidně začněte léčit ihned. Zaprvé pryč s mlékem-ano,je to první pomoc, ale lepší je soda bicarbona, jinak "mléčné léčení" je zastaralé a i věda se přiklání v podstatě ke stravování podle pěti prvků dle tradiční čínské medicíny. Pálení tak úporné jak popisujete, svědčí o možném ohni v žaludku = podráždění žaludeční sliznice horkými ostrými pokrmy a nápoji,nápoji s bublinkami,jídlem "slupnutým v tramvaji" apod. Začněte snídat jemné polévky, v poledne preferujte zklidňující obilnou stravu, rýži, dušenou a vařenou zeleninu, dušené a vařené maso. NE smažené,fritované,grilované-toto také silně oheň v žaludku podporuje,pozor ! potvrdit si vážnost svého žaludečního ohně můžete kouknutím na své dásně-čím víc jsou zarudlé,odchlípené až paradontoza,tím je oheň horší a dieta musí být fakt "fádnější" chuti. Ale mléko NE,ani mléčné výrobky -jen občas !! kdybyste je jedl v kvantech-jak se dříve doporučovalo-tak si zakládáte na napadení jakéhokoliv orgánu hlenem nebo obávaným strašákem zvaným TAN - ten dostat z těla je fuška a někdy to vůbec nejde. Pozná se podle hladkého pulsu a mastného různobarevného povlaku jazyka, čím silnější povlak,tím více hlenů v sobě máte. Co tedy baštit?

5x denně menší množství jídla vlažného,nikoli horkého, a používat: luštěniny,obilí i celozrnné-"musli" nebo z něj kaše,např.pohanka,různá rizota - např.špalda + kousky kořenové zeleniny + kousky kvalitního kuřecího, kořění spíš jen jemné,sůl omezovat nemusíte. Polívečku si dejte klidně dvakrát až třikrát denně !! z masa nebo zeleniny,s nudlemi či bez nich,jak máte rád. Výborná rizota jsou i z krup+hlíva ústřičná /roste,stačí skočit do lesa!/,nebo kuskus s hlívou a zeleninou...obměny záleží na fantazii.Jezte v klidu a zásadně při jídle neřešte žádné problémy, bavte se leda o jídle a dobrých zážitcích-je to opravdu důležité, tzv. pracovní obědy jsou velmi nebezpečné, protože pokud o něčem ošemetnějším jednáte, místo jídla se vám v žaludku udělá žaludeční vřed.

Takže: gastroskopie - když není hiátová brániční kýla, pak změna stravy, akupresura bodů ST21, CV12 jemně, BL20, 21 , SP2,SP3, ST36, ST40, při bolesti LR03 + PC06, nebo ST 44 + LI4....určitě akupunktura vhodná, a z léků mrkněte na pálení žáhy na zdejších odkazech na léky Dr Hoffmanna. Hodně štěstí - a hlavně klíííídek !!! (máte pravděpodobně pobouřená játra,s tísněná, to ony otáčejí šťávy ze žaludku místo dolů tak nahoru zpět do pusy...a největším zdrojem chaotické jaterní energie čchi jsou EMOCE - příliš silné a hlavně UTUTLANÉ V SOBĚ - hněv, vztek, ponížení...když vás někdo naštve,běžte na wc a tam si řádně zařvěte a přitom v podřepu klinkejte předpaženýma  rukama a jazykem do stran jak to nejvíc jde - tzv. LEV....

MUDr. Doris Danielová - www.tcm-cs.com