Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz BS: Dobry den, nevite jak na vitiligo? Mamce (60) se to pred par mesici objevilo. Byla uz i na kožním, predepsali predrazenou mastičku, ktera ji prej "urcite nepomuze" a to je vse. Pry se o vitiligu zatim toho moc nevi. Budu rada za jakoukoliv informaci. Dekuji!

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Vitiligo
Vitiligo
Tcm-cs.com na Facebooku: Zdroj přednášky MUDR. Doris Danielová: "Bílé skvrny = stagnace čchi nebo nesoulad mezi čchi a krví (častým dotazem studentů bývá, co je příčinou vitiliga, čili bílých „depigmentací“ pokožky; čínská medicína toto nikde nevysvětluje, ale snad by se tento stav dal připodobnit právě k „bílým skvrnám“ a principem léčby by pak bylo rozhýbat čchi v drahách – např baňkováním – a doplňovat slezinu, aby se správně tvořila čchi i krev)."

Odpověď RF: Z mých prozatimních zkušeností mírně pomáhá jaterní čaj Hepaton v kombinaci s dietou (kava,sladke, alkohol,uzeniny), akupresurou a s etikoterapií. Ve dvou případech, kdy byly skvrny v počátečním stádiu, v začátku, pomohla jen změna smýšlení o sobě. Ve všech případech, které jsem měla (nebylo jich moc), měl/a klient/ka pocit nějaké vyjímečnosti nebo nadřazenosti v některé oblasti života. Stačilo se změnit na jednoho z mnoha.....
Editoval fb-tcm-cs (15.07. 2017 21:42)

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com