Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz BS: Dobry den, nevite jak na vitiligo? Mamce (60) se to pred par mesici objevilo. Byla uz i na kožním, predepsali predrazenou mastičku, ktera ji prej "urcite nepomuze" a to je vse. Pry se o vitiligu zatim toho moc nevi. Budu rada za jakoukoliv informaci. Dekuji!

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Vitiligo
Vitiligo
Tcm-cs.com na Facebooku: Zdroj přednášky MUDR. Doris Danielová: "Bílé skvrny = stagnace čchi nebo nesoulad mezi čchi a krví (častým dotazem studentů bývá, co je příčinou vitiliga, čili bílých „depigmentací“ pokožky; čínská medicína toto nikde nevysvětluje, ale snad by se tento stav dal připodobnit právě k „bílým skvrnám“ a principem léčby by pak bylo rozhýbat čchi v drahách – např baňkováním – a doplňovat slezinu, aby se správně tvořila čchi i krev)."

Odpověď RF: Z mých prozatimních zkušeností mírně pomáhá jaterní čaj Hepaton v kombinaci s dietou (kava,sladke, alkohol,uzeniny), akupresurou a s etikoterapií. Ve dvou případech, kdy byly skvrny v počátečním stádiu, v začátku, pomohla jen změna smýšlení o sobě. Ve všech případech, které jsem měla (nebylo jich moc), měl/a klient/ka pocit nějaké vyjímečnosti nebo nadřazenosti v některé oblasti života. Stačilo se změnit na jednoho z mnoha.....
Editoval fb-tcm-cs (15.07. 2017 21:42)

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz KR: Dobrý den, prosím Vás o radu. Mám vitiligo a bolestivou menses. Několik měsíců (4) užívám přípravky tčm od sinecury, které mi doporučila terapeutka tčm. Za tuto dobu mi několikrát poupravila dávkování, případně i směs. Nyní beru yi guan ji an a jia wei xiao yao san. Zlepšení zatím nevidím na žádné úrovni. Naopak při změně dávkování či směsí jsem měla mimo periodu, ale hlavně během ní návaly horka a i větší bolesti. Aktuálně zhoršená pleť - akné, více se mi mastí obličej. To ale neřeším. Bohužel jsem se párkrát spálila v lidech, nechci nikoho hanit, jen bych ráda slyšela Váš názor. Stojí to nemalé peníze, tak bych byla ráda, kdyby to k něčemu bylo. Vím, že pokud mi něco pomůže, tak je to tčm z ruk kvalitního terapeuta. Děkuji za veškeré rady...

Odpověď KKH: Zial niekedy treba vyskusat viacerych teraputov, tym ze su rozne skoly a aj samotny teraputi maju ine pristupy a aj sa inak vzdelavaju po skole. za 4 mesiace by s tym menzesom mal byt uz rozdiel. ale aj ja som pred par rokmi mala klientku ktorej sa mi s ms bolestami nepodarilo pohnut nijak ale od vtedy už som skusenejšia a vzdelanejsia. takze teraput nemusi byt zly tym chcem povedať. všetci sa vyvyjame a naberame zivotne skusenosti.

V číne terapeuti roky praxuju u skusenejších teraputov kym si založia svoju prax, žial u nás taká povinnosť ani podpora nieje takže vela ľudí sa učí vlasnou praxou.

Odpověď BI: Samotne vitiligo trva niekolko rokov kym sa dosiahnu vysledky . Menzes by mal reagovat rychlejsie , skor to vyzera, ze treba prehodnotit liecbu . To co sa u vas objavuje moze byt aj v dosledku dlhodobeho uzivania xiao yao san.

Odpověď JB: Souhlasím s výše uvedenými komentáři. Možná je léčba správná, jen má terapeut málo zkušeností.
Můžete zkusit jiného. Jistě tam bude problém s játry, ale jinak se k tomu nelze na dálku vyjádřit.

Odpověď OS: S vitiligo zatim nejúspěšněji bojuje hadí jed...zkuste najít nějaké masti na tomto základě na Aliexpresu, a jinak by opravdu zkusila jiného terapeuta, mně by šlehlo, pokud by se mi pacient po 3 měsících se nezlepšil.