Tcm-cs.com na Facebooku: Vesikulózní ekzém
Dotaz BB: Zdravím  potřebovala bych radu. Už strašně dlouho trpím Vesikulózním ekzémem a ne a ne se ho zbavit  nejdříve se mi udělají pupínky, pak otok, popraská kůže, mokvající puchýře... a když už to vypadá nadějně, opakuje se to a čím více jsem ve stresu, tím je to horší  poradili by jste mi nějaké bylinky na ekzém i na uklidnění?

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Vesikulózní ekzém
Vesikulózní ekzém
Tcm-cs.com na Facebooku: Odpověď RF:  Zkusila bych to namáčet několikrát denně v odvaru z vrbové kůry - hrst kůry vhodíme do asi 1,5l vody, vaříme 5-10 minut, vypneme sporák a přihodíme hrst jitrocele kopinatého. Rozdělíme na několik (aspoň 3) dávek a v tom postiženou část těla namáčíme. Určitě je nutná pročišťující dieta, makrobiotická nebo nejlepe ajurvedská monodieta, tj rýže s mungo fazolemi 2:1, povařit s trochou majoránky a osolit. Jíme toto 3x krát denně alespoň týden. Pít čaj z hořkých bylin dle konstituce (?) a čistou vodu. Dostatečně solit. V akupresuře bych se zaměřila na dráhy plíce, tlusté i tenké střevo, ledviny, játra, trojitý ohřívač.

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com