MUDr. Petr Hoffmann: Osteoporosa z pohledu tradiční čínské medicíny

Osteoporosa je z čínského pohledu viděna jako vysychání a křehnutí ledvinové esence, která vyživuje kosti. Ženy jsou podstatně více než muži zranitelnější k této nemoci, obzvláště po přechodu, neboť vaječníky již neprodukují hormony zvané estrogeny. Rovněž častou příčinou osteoporózy jsou stavy po odstranění vaječníků (kupř. při myomech i s dělohou) nebo stavy při nedostatečném přísunu vápníku, hlavně však ze zeleniny či luštěnin). Dle TCM je osteoporóza primárně způsobena nedostatečností sleziny a ledvin PI/SHEN QI XU a ubýváním krve XUE XU a ledvinové esence SHENG JING. Rozlišují se 2 základní možnosti osteoporózy:

Nedostatek jin ledvin SHEN YIN XU
se projevuje červeným jazykem, rozostřeným viděním, studenými končetinami, motáním hlavy, suchem v ústech (hlavně v noci), suchem v krku, únavou, vnitřním pocitem horka, nočním pocením, bolestí pat či holeně, zadržováním moči, zvoněním v uších, nespavostí, žízní, bolestmi zubů či paradentózou.

Doporučená strava:
Obiloviny a luštěniny: Slzovka - Bílá perla Východu (kód 910), kroupy, kuskus, pšenice špalda (bulgur), bílá rýže, amarant, fazole adzuki, žlutý hrách, hrášek zelený, červené sójové boby, tofu (sójový sýr)

Zelenina a houby: chřest, (bílý), červená řepa, květák, pažitka, dýně, cukety, hlávkové zelí, čínské zelí, brokolice, špenát, rajčata, černá čínská houba (Jidášovo ucho – Mu Er), bílá čínská houba (rosolovka stříbrná)

Ryby a dary moře: sardinky, krabi, krevety, chobotnice, sépie (kalamary), ústřice, mušle (slávky jedlé), mořské řasy (Nori / Hijiki / Arame / Kombu)

Maso: kachna, králík, vepřové maso (i kostní morek)

Ovoce, ořechy a semena: čerstvý ananas, hroznové víno, datle, fíky, granátová jablka, hrušky, jablka, kokosový ořech, kustovnice čínská, meloun cukrový, meloun vodní, pomeranče, banány, avokádo, jahody, černý rybíz, červený rybíz, broskve, rozinky, černé olivy, olivový olej (panenský), sezamový olej, sójový olej, slunečnicový olej, vepřové sádlo, vlašské ořechy, pistáciové ořechy, sezamová semínka

Koření a byliny: řeřicha, bobkový list, meduňka, slunečnice, lněné semínko, mák, kopřiva
Nápoje a ostatní: převařená voda s citrónem, kefír, podmáslí, syrovátka, tvaroh, čerstvé sýry (lučina), šlehačka, smetana, máslo (přepuštěné), kravské mléko (nepasterizované), ovčí mléko, jogurty ovčí a kozí, sójové mléko, kokosové mléko, slepičí vejce (obzvláště žloutek), melasa, med, včelí mateří kašička

Obzvláště dobrým zdrojem YIN ledvin (a tedy i vápníku pro kosti) je černý seznam. Doporučuje se denně 1 kávová lžička černého seznamu (k dostání v prodejnách zdravé výživy), která se namočí do 1 dcl vody a po nabobtnání (asi po 10 minutách) se důkladně rozkouše a polkne. Chutná sice hořce, o to více však pomáhá.

Nedoporučená strava:
Potraviny, jež tzv. vysušují YIN v organismu jako jsou grilovaná, pečená a ostře smažená jídla, ostrá koření, slaná jídla, větší množství masa a obecně veškeré horké potraviny kupř. červené víno, jehněčí maso, zvěřina, černá káva, černý a zelený čaj, červené víno.

Terapie:
Čínská medicína používá nejen na osteoporosu, ale i na všechny obtíže v období klimakteria (hlavně návaly, pocení, vnitřní neklid apod.) bylinnou směs s názvem Svěžest podvečerní pagody (kód 185). Tato bylinná směs má za úkol posilovat ledviny, ledvinovou esenci, vyživovat ledvinový YIN a snižovat falešné horko. Působí tak zcela smysluplně, neboť na jedné straně doplňuje vodu a olej do motoru a na straně druhé ochlazuje přehřátý motor  tj. harmonizuje organizmus a vyrovnává jazýčky.

Nedostatečnost krve XUE XU s její stagnací YU XUE, nedostatečnost sleziny a ledvin PI YANG XU/SHEN YANG XU

se projevuje bledým jazykem, slabostí a bolestmi končetin, únavou, nadměrným pocením a žaludečním diskomfortem.

Doporučená strava:
Obiloviny a luštěniny: kulatozrnná rýže, oves

Ryby a dary moře: pstruh, losos, úhoř říční, kapr, sardinky, slávky jedlé (mušle), langusty, krevety

Maso: jehněčí, kůzlečí, veškerá zvěřina, zajíc, divoká kachna, skopové, ledviny, játra, volská oháňka

Ovoce, ořechy a semena: maliny, lískové ořechy, vlašské ořechy, jedlé kaštany, pistáciové ořechy, hroznové víno, kokosové mléko

Koření a byliny: zázvor (sušený), badyán, fenykl, skořice, hřebíček, muškátový oříšek, kurkuma, pískavice řecké seno, pórek, česnek, kopr, pažitka, ženšen, lanýže

Nápoje a ostatní: zázvorový čaj, skořicový čaj, svařené víno (tzv. svařák)

Nedoporučená strava:
Potraviny, přinášející tzv. chlad do organismu jako je syrová zelenina a syrové ovoce (obzvláště jižní), studené nápoje, průmyslově upravované potraviny (polotovary), studená a ochlazující jídla, syrová strava, zmražené a chlazené potraviny, mléčné výrobky (z kravského mléka) a bílý cukr. Příklady pro vás nevhodných potravin a nápojů: Rajčata, okurky, tropické ovoce, kravské mléko a mléčné výrobky (nejedná se však o kr. mléko nepasterizované a nehomogenizované - čili přímo od samovýrobce či tzv. mléko z kontejneru, jinak vhodné je i kozí a ovčí mléko), zmrzlina, pomerančový džus, bílý cukr, černý a zelený čaj.

Terapie:
Pro tento stav se doporučuje kombinace 2 bylinných směsí a sice Hostiny pěti chutí (kód 105) a  Pevnosti palácového pilíře (kód 201). První směs posiluje Qi sleziny, odstraňuje vlhkost ze středního ohniště, druhá pak tonizuje jang ledvin, rozhojňuje ledvinovou esenci a vyživuje a rozprouďuje krev, aby se dostala až „do morku kostí“. Vhodný je i Nápoj čínských MUDRců (kód 900), jenž posiluje slezinu a ledviny.