MUDr. Doris Danielová: Nenechte se ošálit prvním jarním sluncem

Dlouhá krutá zima nás snad už konečně definitivně opustila a naše nosy před pár dny začalo šimrat první skutečně jarní sluníčko. Mnozí z nás v návalu euforie z nastupujícího jara odhodili nejen bundy a kožichy, ale dokonce i svetry a v kraťasech a se zmrzlinou v ruce vyrazili na procházku. Ale pozor – jestli si nechceme přivodit nemoc nebo nějakou nepříjemnou poruchu v harmonii organismu, musíme být opatrní a prvním jarním sluncem se nenechat ošálit! Prochlazení těla nedostatečným oblečením, navíc ještě podpořené podchlazením vnitřností požíváním chladných potravin se nám totiž může škaredě nevyplatit.

Proč tolik vadí prochlazení ? Navíc ještě, když tak hezky svítí sluníčko….

Jak se můžete dozvědět z mých článků o tradiční čínské medicíně, ke správnému fungování potřebuje lidský organismus dobrou a pevnou hmotu (orgány, tělesné tekutiny, jinými slovy jinová část těla) a kvalitní silnou energii (vitální, životodárná energie čchi poskytující aktivizaci a pohyb, mající charakter jang). Čchi je vrozená (získaná od rodičů) a také získaná (z potravy a vzduchu). Čchi trpí a scvrkává se při špatném stravování a také při podchlazení; při jejím nedostatku nastává únava, přicházejí nemoci. Naopak v příjemném teple (nikoliv však extrémním horku!), při dobré a vyvážené stravě si čchi přímo lebedí a rozhojňuje se; projevuje se to aktivitou, optimismem, dobrým tělesným i psychickým stavem.
Obecně na jaře v našem podnebném pásmu ještě nebývá tak teplo, abychom si mohli dovolit odložit většinu svršků a vystavit tak své tělo chladu. Není také vhodné v tomto počasí se opalovat, neboť první jarní slunce působí na pleť obzvláště agresivně. Vhodné je oblečení s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty, které organismus dostatečně ochrání před ztrátou tepla. Vyvarovat se prochlazení je určitě vhodné pro každého člověka: dvojnásob to však platí pro štíhlé až hubené zimomřivé jedince s bledší pletí, sklonem ke „studeným rukám a nohám“ a víceméně sedavým duševním zaměstnáním. Ti totiž podle čínské typologie mají ke ztrátě čchi obzvlášť velkou dispozici a měli by se proto podchlazení vyhýbat přímo obloukem. Naopak trochu více hazardu se svým tělem snese člověk zemitý, s dobře prokrvenou pokožkou, s atletickou tělesnou konstitucí, dobře vyvinutými svaly, horkokrevný, pracující spíše manuálně (i pro něj však platí – nesmí se prochlazovat opakovaně! Jednou dvakrát to dobře snese, ale nakonec i u něj se harmonizační obranné mechanismy těla vyčerpají a k podchlazení stejně nakonec dojde). Na jarním sluníčku nastává i vhodná doba na nošení slunečních brýlí.

Proč si na jaře nedat pořádnou zmrzlinu a ledový čaj?

Zmrzlina, stejně jako meloun, ledová voda či minerálka patří podle tradiční čínské medicíny do skupiny potravin výrazně chladné povahy. Co to v praxi znamená? Po jejich požití dojde k výraznému zchlazení nitra těla. Zdravému a vyrovnanému člověku takový exces, je-li výjimečný, jistě nic vážného nezpůsobí. Opakuje-li se však tato dietní chyba častěji, navíc ještě v době, kdy není až tolik teplo (začátek jara), může i u zdravého jedince nastat zdravotní problém. Samozřejmě mnohem horší je situace u lidí více či méně neduživých, slabých, křehkých, hubených či naopak obézních, navíc ještě jsou-li duševně pracující. U takových lidí vadí každá konzumace výrazně chladných potravin a způsobuje snížení množství životodárné energie čchi v oblasti žaludku, sleziny a slinivky. To má za následek vznik poruch imunity, alergie, průjmu, bolestí břicha, nezájmu o život, pokles nálady, únavu. Je-li organismus zatěžován opakovaným požíváním extrémně chladných potravin (a to i v létě, kdy bychom si měli výrazně chladnou potravinu dopřát jen občas a nepožívat zmrzlinu, ledové nápoje, melouny, syrové ovoce ani zeleninu ve velkém množství pravidelně denně!), pak se rezervy vrozené životní energie čchi vyčerpávají, rychle začneme stárnout, pleť uvadne ať do ní vklepáváme sebedražší krém, ráda se dostavuje obezita s nepříjemnou celulitidou (v důsledku špatné funkce zažívacích orgánů, zraněných chladem), přichází deprese, neodstranitelná chronická únava. V horším případě to může vést třebas i ke vzniku nádorového onemocnění.

Jak se tedy ztrátě tepla bránit?

Ve stravě obecně platí, že neškodné a výživově velmi hodnotné jsou potraviny neutrální. Tyto se vzhledem ke své neutralitě hodí i do každého ročního období. Je to především OBILÍ, a to zvláště pšeničný bulgur (šetrně oloupaná pšenice), kuskus, špalda, amarant, žito, proso (jáhly), rýže.
Obilí by mělo tvořit základ naší stravy a měli bychom si zvyknout na jeho denní pravidelnou konzumaci, nejlépe ráno ve formě slané nebo sladké kaše.
Ostatní neutrální poživatiny, které uvádím následovně, by měly být spíše doplňkem talíře, jehož hlavní část tvoří právě obiloviny. Z doplňkových potravin jsou to:
-    Ze zeleniny: kopřiva, ledový salát, salát polníček, červená řepa, zelené fazolky, zelený hrášek, mrkev, kedluben, dýně, bílé a červené zelí
-    Z luštěnin: fazole adzuki, čočka, hrách, soja
-    Ovoce: ostružina, malina, datle, fíky, švestky
-    Další: kvasince, šípkový čaj, čaj bancha, pu-erh, hovězí a vepřové maso (v omezeném nmnožství), okoun, pstruh, platýz, kapr, losos, lískové oříšky, dýňová semínka, med, melasa, třtinový cukr, vejce, houby, lékořice, mléčné výrobky (v omezeném množství!)  – toto vše konzumovat jen v malém množství a určitě ne každý den!!! Jako hlavní nápoj pijte v pohodě vodu z kohoutku a střídejte s čajem KUKICHA – to jsou stopky, na nichž roste drahý čaj bancha resp. Jeho velké listy. V tomto „odpadu“ – stopkách – se překvapivě našlo plno zdraví prospěšných látek – např. antioxidanty, působící proti volným radikálům (tyto látky činí ze zelených čajů léčivku, ale musí se pít opatrně, rozhodně ne litr denně). Nu a čaj Kukicha /dostanete v čajovnách/ se naopak pít dá nezřízeně – neobsahuje totiž ani kofein, ani thein, které dělají z čajů potravinu povzbuzující a vhodnou proto jen ke ke konzumaci v malém množství –nebo hodně ředěný. Kukicha je příjemné chuti, mírně oslazenou medem nebo Sladěnkou ji rády vypijí i děti.

Všechny ostatní potraviny (např. zvěřina, okurky, rajčata…) mají už vlastnosti mnohem extrémnější (např. zvěřina je potravina výrazně horká, zatímco okurky jsou silně chladivé) a může způsobit v organizmu nepříjemnou nerovnováhu. Měly by proto být zařazeny do jídelníčku jen občas. Ponaučení si můžeme vzít třebas od národů, které žijí v podmínkách extrémního tepla až horka (např. Beduíni či Arabové  v alžírské nebo tuniské poušti). Ti, jak známo, nezahánějí žízeň ledovou Coca-colou, ale vaří si teplý zelený čaj s mátou (v čajovnách jeho velmi chutnou obdobu můžete dostat pod názvem „Pouštní duna“). Je to opravdu velmi chytré: takovýto čaj zažene žízeň, osvěží, povzbudí a navíc ještě organismus jemně a decentně zchladí, protože zelený čaj i máta jsou povahy ochlazující, což se v pouštím vedru docela dobře snese.

Pár tipů, co pro sebe udělat s přicházejícím jarem

Jaro je podle tradiční čínské medicíny obdobím, kdy svou vládu přejímá prvek Dřeva, spjatý s větrem, kyselou chutí, zelenou barvou, chůzí, játry a žlučníkem. Celý organismus přímo bytostně touží po čerstvém vzduchu a zelené barvě a proto když si dopřejeme časté procházky v lese, který se začíná pomalu zelenat, je to jako bychom obalili tělo bavlnkou. Samotná chůze velmi prospívá játrům, žlučníku a šlachám. Prvek Dřevo se snažíme posílit i ve stravě. Měli bychom jíst hojnost zelené stravy ( řeřicha, klíčená pohanka, salát polníček, ledový salát, výhonky luštěnin, výhonky sóji, fazole mungo, hrášek…) – ale pozor, ne okurky, ty příliš zchlazují! Vhodné je denně vypít či sníst něco nakyslého (ale ne mnoho! Extrémní zatížení jater příliš kyselou stravou nakonec játrům a všemu, co s prvkem Dřeva v našem těle souvisí, neprospívá, ale škodí.) Ideální způsob, jak sníst něco jemně kyselého, chutného i zdravého, je příprava tzv. „pickles“. Co to je?
Jedná se o mléčným kvašením lehce zkyslou zeleninu. Obsahuje přirozenou formu Lactobacilla a dalších zdraví prospěšných bakterií, které pročišťují střeva, upravují stolici a působí proti poruchám imunity. Tato forma Lactobacilla je pro organismus mnohem přijatelnější než jeho dodávání ve formě módních jogurtů a na jejich bázi připravených „pitíček“ (tyto potraviny totiž obsahují často umělé konzervační látky, barviva atd, což není vůbec zdravé, a hlavně, častá konzumace mléčných výrobků zahleňuje organizmus, oslabuje jeho vitalitu a způsobuje tak ekzémy, záněty dechových cest, rýmy a kloubní potíže).

Jak vyrobit pickles

Nejlepší je připravit si je večer. Nachystejte si například čínské zelí, kedluben, mrkev a jablko. Vše v syrovém stavu velmi jemně nadrobno nakrájejte, jemně osolte (můžete přidat i mořské řasy) a pořádně promněte rukama. Vzniklou směs dejte do keramické, skleněné nebo porcelánové nádoby, přikryjte velmi těsně keramickou, skleněnou či porcelánovou pokličkou nebo talířkem a pořádně zatižte závažím nebo čímkoli, co je po ruce. Nechte stát v kuchyni přes noc při pokojové teplotě. Druhý den už můžete konzumovat příjemně nakyslou zeleninovou směs. Ideální je dát si trošku pickles po teplém obědě nebo jako přílohu k němu. Pokud pickles do druhého dne všechnu nesníte, můžete směs nechat kvasit ještě do dalšího dne (opět dbejte, aby nádoba s pickles byla řádně zatížená, aby dovnitř neproudil vzduch a místo ke kvašení nedocházelo ke hnití zeleniny!). Chcete-li proces kvašení zastavit, jednoduše dejte nádobu s pickles do ledničky, kde vám vydrží i delší dobu.

Očistné kúry

Na jaře nastává ideální doba pro to, abychom svá těla zbavili zbytečných tukových polštářů a pročistili je také od různých zplodin a jedovatých či nevhodných látek. K tomu se dobře hodí různé očistné kúry. Ta nejjednodušší (a podle mne také nejlepší) je  Kúra kopřivová. Od dubna již v přírodě rostou malé mladé kopřivy. Natrhejte si každý den pokud možno čerstvé (samozřejmě ne na místech, kde denně močí stovky pejsků nebo vedle skládky odpadu), hrst opláchnutých  kopřiv spařte 2-3 deci vařící vody, nechte asi 5-10 minut luhovat, sceďte a vypijte nalačno.Můžete to provozovat denně celý duben až asi do půli května. Pak přestaňte: jednak dospělé vzrostlé kopřivy nemají už tak silný čistící účinek a za druhé, nadbytek oxalátů z nadspotřeby kopřiv by mohl vést ke vzniku ledvinových kamínků. Při provádění této kúry již brzy pocítíte příliv energie, síly, příjemného osvěžení, projasní se vám pleť a pokud trpíte otoky (kloubů, víček…), s potěšením zjistíte, že vaše problémy mizí (zvlášť když ještě k tomu omezíte mléko, mléčné výrobky a vejce a naopak zvýšíte ve stravě podíl obilovin).

Co na jaře raději NE

Játrům, která na jaře „startují“ svou činnost, určitě nesvědčí tvrdý alkohol (ten se hodí v minimálním množství leda tak v tuhé zimě po pořádné lyžovačce) a smažené a tučné potraviny. Jídelníček je třeba přizpůsobit ročnímu období, tedy vzdáme se těžkých, horkých potravin, které jsme si mohli s klidem dovolit konzumovat v tuhé zimě (svařáček, sádlo, tučnější maso), omezíme pikantní a pálivé chutě (chilli, pepř, curry).
Rodící se jarní čchi neprospívá prochlazení ať už zevní, nebo vnitřní (viz výše).
Vystavování se pichlavému a ostrému jarnímu sluníčku poškozuje pleť a oči.
Osoby alergické na jarní pyly by se měly raději vyhnout procházkám v nížinách podél vodních toků. Tam totiž touto dobou přímo eskaluje kvetení lísek, olší, vrb a bříz. Naopak ve středu lesa se obvykle tyto alergeny nevyskytují. Pokud jste alergičtí a přesto si procházku v údolí říčky nechcete nechat ujít, pak před ní vycucejte 5 granulí homeopatika Histamin 9CH, 5 granulí Euphrasia 9 CH (zlobí-li vás alergický zánět očních spojivek) a 5 granulí Alium cepa 9 CH (trápí-li vás spíše alergická rýma zlepšená chladem). Máte-li rýmu i oční potíže a k tomu ještě pocity svědění v oblasti měkkého patra, pak vhodnější než Euphrasia s Alium cepa bude homeopatikum Sabadilla 9 CH.  Pokud preferujete léky tčm, skvěle zabírá  VYVANUTÍ DRAČÍ JESKYNĚ 3X4 tbl ovšem nutné je pídit se po kořenu nemoci a tím je nejčastěji prázdnota sleziny nebo přílišná vlhkost až hlen tan v organismu živeném slabou tedy prázdnou slezinou.Kořenů nemoci ale může být i více, léčba je individuální a problematika si zaslouží samostatný rozbor.
Hezké jaro a přechod do léta Vám všem přeje D. Danielová

MUDr. Doris Danielová - www.tcm-cs.com
cz
Jaro - opalování na jarním slunci škodí dle TČM pleti
Jaro - opalování na jarním slunci škodí dle TČM pleti
MUDr. Doris Danielová: NEZAPOMÍNEJTE, ŽE ÚPLNĚ NEJDŮLEŽITĚJŠÍ V LÉČBĚ TCM JSOU ZDRAVÁ STRAVA A  PŘIMĚŘENÝ POHYB !!

Pohyb bych dala u nás na první místo ! o stravě už u nás mají lidé trochu představu (aspoň někdy), ale harmonické rozvržení jinoých a jangových činností během dne stále lidé velice podceňují. A přitom právě TOTO je NAPROSTO NEZBYTNÉ K HARMONICKÉMU PLYNUTÍ ČCHI A KRVE. ČLOVĚKU Z NADMÍRY MANUÁLNÍ PRÁCE V ZAMĚSTÁNÍ I ODPOČINKU VEDE K NEHARMONICKÉMU TOKU ČCHI I KRVE, BLOKÁDÁM ČCHI I KREVNÍ STÁZE.
ÚPLNÝ OPAK – POUZE DUŠEVNÍ ZÁTĚŽ CELÝ DEN – JE U NÁS MNOHEM ČASTĚJŠÍ, ZÁKEŘNĚJŠÍ A NEBEZPEČNĚJŠÍ. V KOMPBINACI S BĚŽNOU ZÁTĚŽÍ ELEKTROSMOGEM /POČÍTAČ,TABLET,SMART-PHONE…/ VEDE I PODLE VĚDECKÉ MEDICÍNY K PŘEDČASNÉMU STÁRNUTÍ BUNĚK A MNOHDY I K JEJICH PŘEDČASNÉ SMRTI. Natož podle tčm ! Ze sezení u počítače špatně proudí čchi hlavně meridiánem žlučníku (mrkněte se, co probíhá přes hýždě), stačí se trochu denně naštvat – stres – a máme tu HYPERTENZI z narušené harmonie okruhu dřevo /přejangovaná játra /. Krom toho opakovanými pohyby stále stejných částí horních končetin /“myšování“/ vznikají stázy čchi – různé bolestivé šlachové nemoci jako zmrzlé rameno, tenisový či golfový loket a karpální tunel.  Zablokovaný pohyb čchi je jako pozvánka pro krev, aby se do neharmonického místa dostavila a též se tam zablokovala, zauzlovala až do krevní stáze, která je velmi nebezpečná a může postihnout jakýkoliv orgán /bohužel nejčastější místo je mozekcévní mozková příhoda neboli mrtvice, dále srdeční infarkt, plicní embolie, hluboká flebotrombóza a podobné život ohrožující stavy.

STEJNĚ JAKO ZAČÍNAJÍCÍ JARNĚ-LETNÍ DOBA MĚNÍ VZHLED KRAJINY, ZAPŘEMÝŠLEJTE O SVÉM DENNÍM POHYBOVÉM REŽIMU. NA JAŘE JSOU VELMI ZRANITELNÉ ŠLACHY A OČI. CHRAŇTE SE ! JAK?
-    LIDÉ PRACUJÍCÍ RUKAMA-MANUÁLNĚ – MAJÍ POHBU DOST, ALE JEDNOSTRANNÉHO – TAKŽE VE VOLNU URČITĚ ODPOČÍVAT, TO ANO, RELAXOVAT, MASÁŽ. ALE DOBRÉ JE ZAŘADIT ASPOŇ 15 MIN ROZHÝBÁNÍ VŠECH KONČETIN DOVNITŘ A VEN,  JEMNÉ POHYBY V PASE, IDEÁLNÍ JE TO V PRÁCI, samozřejmě, ale už vidím ostatní spolupracovníky jak se tváří, když kopáč místo piva a cigarety začne protahovat údy….skupina lidí,kteří pracují rukama a dovedou jimi něco vyrobit, u nás zoufale klesá. A to jsme bývali nejlepšími řemeslníky celé obrovské rakouskouherské říše….no, tak tu máme nový přímo „MOR“, a sice
-   
-    LIDI PRACUJÍCÍ VSEDĚ, U PC, MOBILU APOD., DOMA JSOU UNAVENÍ A NA CVIČENÍ NEMAJÍ POMYŠLENÍ. ZDE JE PRAVDĚPODOBNOST VZNIKU VÁŽNÉ NEMOCI SKORO STOPROCENTNÍ – I KDYBY DOTYČNÝ JEDL VYBRANOU STRAVU PŘESNĚ DLE ROČNÍHO OBDOBÍ…šlachosvalové potíže, oční problémy jsou zpravidla prvním problémem, (játra-žlučník), utištění drah sleziny a žaludku vedou k poruchám trávení a nakonec JEN !!!! mechanismem stálého sezení či povalování se na lůžku může dojít k těžkému poškození harmonie všech 5 prvků a jejich orgánů. Lékaři se diví, „z čeho to ten člověk má?“ Terapeut tčm by ale měl rychle uhodnout…doporučuji u sedavé práce každou půlhodinu vstát, obejít židli a rozhýbat končetíny, pas, záda – stačí jednoduché „levá-pravá“, na čchi-kung aj. dojde v klidu po zaměstnání. Ve volném čase je velmi vhodná i joga anebo tchaj-ťi-čchuan + různé formy čchikungových cvičebních sestav – BEZ myšlenky na práci s energií je může provádět každý, čistě jako chytré dráhy protahující cviky.
-    AEROBIC, SPINNING A JAKÉKOLI JINÉ NEPŘIROZENÉ HONĚNÍ SI VLASTNÍHO OCASU JE PŘESNĚ PROTI TČM, STEJNĚ JAKO SPORT ZÁVODNÍ.
Tip:  pobolívají Vás někdy – i často – svaly na přední straně bérce? POZOR – jde o první známku dysharmonie okruhu dřevo-vítr, tedy játra-šlachy, oči, nehty….zamyslete se VČAS!

Šťastné putování jarem vám přeje
D.Danielová

MUDr. Doris Danielová - www.tcm-cs.com
MUDr. Doris Danielová: Jak přežít zkouškové období, maturity, účetní uzávěrky a jiné katastrofy

Přichází doba maturit  a s ním i studentům důvěrně známé zkouškové období spojené s větším stresem a nároky na pozornost, pamatování a myšlenkovou ohebnost a hbitost. Zvolna se též začíná přibližovat můra všech podnikatelů, a sice účetní uzávěrka za rok 2013 –pokud tak již neučinili k 31.3. No a ti ostatní....co si budeme namlouvat, stres v jakémkoliv řádně provozovaném zaměstnání neslábne, ale s rostoucím přívalem informací a nároků na nás všechny naopak pozvolna narůstá....jak se s tím vyrovnávat?


Hledání elixíru mládí, kamene mudrců.....a tak dále?

Představu, že z hroudičky bláta uplácáme zlato, máme snad všichni už za sebou....stejně jako si – bohužel – musíme přiznat, že neexistuje žádný jediný „zázračný elixír mládí a svěžesti“, jehož pilulka  by udržela naše tělo ve stálé svěžesti a mysl bdělou, pružnou a nezapomínající.Nadměrná konzumace kávy a černého, zeleného i červeného čaje organizmus příliš vyčerpávají, protože kofein a tein v těchto nápojích obsažený má pouze krátkodobý povzbuzující vliv, po jehož odeznění se naopak většinou dostaví útlum.  Máme ale k dispozici arzenál různých bezpečných prostředků komplementární přírodní medicíny, které mohou tělu i duchu hodně pomoci, abychom zvládli ve větší poli ve větší pohodě i hodně  velký pracovní stres a nároky na paměť a přitom nezatížili svůj metabolismus vedlejšími škodlivými účinky.

„Zázračné“ prostředky přírodní lékárny

Zázračné v uvozovkách, protože, jak zmíněno výše, zázračná pilulka vše uzdravující neexistuje, lze ale využít mnoha způsobů, jak si neškodně zvýšit odolnost vůči stresu. Můžeme je rozdělit na čaje-nečaje a různé jiné nápoje, dále byliny pomáhající překonat stres, Bachovy květové esence a aromaterapeutické éterické olejíčky a masti.

Zdravá a osvěžující pitíčka

Přiměřené množství černé kávy a čajů s obsahem teinu je samozřejmě možné konzumovat, ale určitě je vhodné je doplnit o další, méně známé a přitom vysoce účinné osvěžující nápoje. Vzhledem k tomu, že máme období zimy, budeme upřednostňovat nápoje teplé. Zde předkládám pár receptur tradiční čínské medicíny, které lze dnes poměrně bez problémů sehnat v internetových obchodech s produkty tradiční čínské medicíny či jiných východoasijských medicínských systémů:

K dennímu popíjení pro zdraví (ale BEZ vzpružujícího účinku) je vhodný čaj z větviček Banči. Jmenuje se KukičaKUKICHA – dostanete koupit v čajovnách. Neobsahuje tein ani kofein, je tedy skvělý i pro děti a zachovává si přitom úžasné vlastnost čajů, zvl.zelených, a to je antioxidační působení proti volným radikálům (tímto nenápadným procesem vzniká např rakovina a spousta jiných nemocí – dle tčm bych kvalifikovala jako „doplnění čchi sleziny“, tím –jak víme-i imunity, doplní se i jang ledvin a máme tedy ošetřeny preventivně dva orgány nejčastěji churavějící právě na volné radikály: SP + KI.

Legenda zakázaného města – jedná se o čaj-nečaj, výluh z plodů jerlínu japonského (Huai hua) a jujuby čínské (Da zao), které se používají v tradičním čínském lékařství k úpravě metabolismu. Obě složky jsou zpracovány moderním technologickým postupem tak, aby plně zachovávaly původní recepturu, přičemž účinné látky obsažené v čaji (jako např. kyselina nikotinová, vitamín C, nenasycené esenciální aminokyseliny) redukují krevní tuky a upravují tělesný metabolismus. Z hlediska tradiční čínské medicíny tento čaj čistí horko a vlhko ve střevech, ochlazuje krev, uvolňuje toxiny a zabraňuje krvácení ve střevech. Chutí a vůní připomíná černou kávu. Vzhledem k těmto vlastnostem je možno nahradit nadměrnou konzumaci černé kávy. Je vhodný prakticky pro každého, obzvláště však pro lidi středního a vyššího věku, kteří trpí zvýšeným obsahem cholesterolu nebo triglyceridů v krvi a jsou ohroženi cukrovkou a zvýšeným krevním tlakem. Nápoj je i účinnou prevencí vzniku těchto stavů.

Meditační nápoj osmi pokladů – obsahuje malé množství kvalitního čínského zeleného čaje Maofeng, doplněné o hojnost protistresově a harmonizačně působících čínských bylinek a květů. Je obzvláště vhodný pro studenty v náročném zkouškovém období, ale může jej popíjet každý, neboť nemá žádné vedlejší účinky. Jedinou výjimkou jsou diabetici – ti si z čaje vyjmou krystaly cukru (jsou velké asi l cm, takže to není obtížné) a mohou jej bez obav pít také. Tento čaj je jedním z nejoblíbenějších nápojů v Číně. Je výsledkem spolupráce čajových expertů a odborníků tradiční čínské medicíny. Je to čaj velmi chutný, osvěžující, voňavý a lahodný. Ve starobylé Číně byl tento čaj vysoce ceněným darem, čímž zároveň utužoval dobré vztahy v rodině a mezi přáteli. Kdo tento čaj pije, těší se z dobrého zdraví a svěží mysli. První šálek voní nejvíce, druhý je nejsladší, třetí nejsilnější. Zážitkem je příležitost spatřit rozvíjející se květy a plovoucí lístky čaje osmi pokladů ve skleněné čajové konvici. Jeho účinky pocítí na sobě obzvláště ti, kteří jsou zatíženi každodenními starostmi a stresem, což způsobuje vnitřní neklid a podrážděnost. Tento lahodný nápoj zklidňuje mysl a posiluje celkovou psychickou odolnost. Silně zvyšuje duševní výkonnost a osvěžuje i tělo. Obsahuje tyto bylinky a ingrediencie: lesklokorka, zimolez japonský, zlateň indická, sedoulek, plátky datle, kořen lékořice, krystaly cukru, rozinky.

Osvěžující nápoj osmi pokladů – je mírně pozměněnou variantou výše uvedeného čaje. Obsahuje Zelený čaj Maofeng tea, květ bílé chryzantémy, plody kustovnice čínské, plátky datle, černý sezam, rozinky, pšeničné klíčky, zlateň indickou, krystaly cukru. Od „meditačního nápoje osmi pokladů“ se liší poněkud více osvěžujícím účinkem a ještě jemnější, lahodnější chutí. Opět doporučuji obzvlášť studentům pro popíjení při sezení nad knihami a počítačem ve zkouškovém období, ale čaj je vhodný i pro potěšení při posezení s přáteli. Stejně jako čaj předchozí je vícenálevový.

Zelená ratolest v srdci - Tento nápoj obsahuje sušené listy z GINGKO BILOBA (jinan dvojlaločný). GINGKO BILOBA je v Číně uctíván jako bájný strom, který je jedním z nejstarších žijících fosílií na světě. V průběhu 300 milionů let se přirozenou selekcí postupně vyvinul v léčivý strom, přijímající do sebe esenci nebe i země, která perfektně pomáhá lidem udržovat jejich zdraví v dobrém stavu. Sušené listy zvyšují cirkulaci krve v mozku a snižují tak riziko vzniku cévní mozkové nedostatečnosti, migrenózních bolestí hlavy, závratí a poruch paměti. Chrání mozkové a nervové buňky před destrukcí volnými radikály a před předčasným stárnutím. Zabraňují také shlukování krevních destiček a tím i vzniku trombů. Ginkgo Biloba je tedy vynikajícím preventivním prostředkem proti náhlým mozkovým příhodám, angině pectoris, infarktu myokardu a hypertenzi. Zlepšuje důležité mozkové funkce jako jsou učení, paměť, bystrost a zpracovávání informací. Nápoj z listů Ginkgo Biloby je významný pro prevenci předčasné senility, demence, poruch vnímání, Alzheimerovy choroby a poškození mozku. Příznivě ovlivňuje poruchy periferního oběhu a žilní nedostatečnosti (např. bércové vředy či poruchy prokrvení končetin s křečemi). Listy jinanu dvojlaločného jsou proto v Číně právem nazývány „panenskými vlasy“. Nápoj je vhodný pro mladé i starší lidi. Samozřejmě, dnes už existuje i nespočet tablet s obsahem jinanu dvoulaločného, které jsou k dispozici v lékárnách a prodejnách zdravé výživy, ale pravá, přírodní forma čaje je přece jen pro naše těla nejpřirozenější a navíc dobře chutná.

Nápoje osmi pokladů se v Číně konzumují stále, k nám se ale přestaly dovážet – můžete si je připravit tak, že do pár lístků opravdu kvalitního zeleného čaje přidáte pár sušených okvětí čínské chryzantémy, pár sušených plodů kustovnice

Zdravé pokroutky, koření a bylinky, zvyšující odolnost proti stresu
Opět předkládám pár oblíbených receptů z tradiční čínské medicíny.

Kustovnice čínská – „plody dlouhověkosti“

Dřín čínskýplody vitality. Dřín je opadavý stromek, který roste v hornatých oblastech Číny, na Krymu a na Dálném Východě. Jeho plody účinně pomáhají překonávat únavu, bolesti hlavy a rozmazané vidění, které jsou podle tradiční čínské medicíny způsobeny špatnou funkcí jater. Podporují celkovou svěžest a jaterní funkce. Dřín obsahuje rostlinné kyseliny, například vinnou, jablečnou a gallovou. Podle moderních výzkumů má odvar z dřínu protibakteriální účinky, a to zvláště proti zlatému stafylokokovi (Staphylococcus aureus), pomáhá tedy léčit infekce kůže, střev i dýchacích cest. Působí preventivně proti kornatění tepen. Pomáhá i proti nadměrnému pocení. Plody dřínu jsou součástí různých směsí tradiční čínské medicíny, které zvyšují dlouhověkost a s oblibou je v minulosti užívali čínští císaři. Plody dřínu se konzumují jako odvar, který je možno po povaření přisladit třtinovým cukrem. Dřínové plody lze přidávat i do obilných či rýžových kaší, müsli apod. Pány jistě bude zajímat, že se plody dřínu v tradiční čínské medicíně užívají mimo jiné i jako účinné léčivo pro zlepšení erekce.

Čaj z plodů dřínu čínského a kustovnice – oba plody lze smíchat a povařit, podle chuti dlosladit třtinovým cukrem a získáme tak osvěžující i léčivý a navíc chutný nápoj. Na ulicích měst potkáte Číňany dodržující „pitný režim“ nikoli PET lahví vody, ale přes rameno přehozenou elegantní průsvitnou bandasku ve všech možných barvách. To jsou právě čaje, které dotyčný potřebuje ten který den popíjet

Kůra mandarinky – keř a strom Citrus reticulata Blanco roste ve východní Asii. Plody dozrávají na podzim, kdy se z nich šetrně sloupe kůra a ta se vysuší. Používá se jako koření do jídel, zlepšuje nechutenství, upravuje trávení. Obsahuje karotenoidy, pektin a silice. Užívá se jako léčivo při nechutenství, hubnutí a působí proti zánětům dýchacích cest. Obsažené flavonoidy a terpenoidy navíc mají protinádorové účinky a chrání srdce a cévy. I když se používá při nechutenství, paradoxně pomáhá i obézním lidem zbavit se nadváhy, protože podporuje trávení a „nastartuje“ harmonický metabolismus, omezuje nadýmání a léčí pálení žáhy. Při přípravě jídel dodává kůra mandarinky lehce nasládlou a pikantní chuť a zachovává neobyčejnou měkkost, šťavnatost a křehkost masa.

Harmonie z broskvového háje – bylinná směs tradiční čínské medicíny zvaná čínsky gui pi wan. Jedná se o slisované tabletky z asijských bylin, které velmi účinně stimulují duševní výkon, léčí zapomnětlivost, posilují paměť a působí proti nespavosti z nadměrného přemítání a přepracovanosti. Doporučuje se u lidí, kteří jsou již hodně vyčerpáni nadměrnou duševní prací. Nepůsobí jako stimulans, které by vyčerpávalo poslední rezervy organismu – naopak, doplňuje energii a tělo znovu harmonizuje. KONKRÉTNĚ DOPLNÍ DOSTATEK KRVE DO SRDCE A TÍM KAUZÁLNĚ VYŘEŠÍ BUŠENÍ SRDCE, NESOUSTŘEDĚNOST, NESPAVOST. Směs zvláště oblíbená u studentů ve zkouškovém období. Směs obsahuje pazvonek chloupkatý, kozinec blanitý, atraktylis velkoúborný, pornatku kokosovou, děhel čínský, vítod tenkolistý a další byliny. Užívá se nárazově, při velké zátěži, dva až čtyři týdny, 3x denně 4 tabletky. POZOR-NEJEDNÁ SE O LÉK VHODNÝ PŘI PRÁZDNOTĚ ČCHI A KRVE (ÚNAVA,SPAVOST,BLEDOST). U BROSKVOVÉHO HÁJE JE ČCHI A KREV POUZE CÍLENĚ POSÍLÁNA DO SRDCE A TÍM I DO DUCHA SHEN. Předávkování poznáte pocitem horka v hlavě a červeném obličeji – zvažte tedy, zda radši nemáte posilovat a doplňovat slezinu jako celek a nejen zaručovat správnou přepravu jejích produktů do srdce.

Užívání  „rychle nastupující“  stimulační směsi s ženšenem, Cordycepsem aj. velmi silně jang doplňujícími léčivkami doporučuji JEN u lidí vcelku zdravých, občas ke zlepšení výkonu. U ostatních jedinců hrozí zhoršení zdravotního stavu.

AKUPRESURA

Pro uklidnění při stressu,vzteku, rozrušení např. PC06 + LR02 + GB43, vypouštíme kroužením ve směru hodinových ručiček. Toto sníží i vysoký krevní tlak. Zklidní i HT07, KI03 neutrálně stejně jako PC08, dále velmi jemné hlazení CV17. Samozřejmě je to jen příklad, takových sestav lze jistě vymyslet hodně. Dobrá je i pomalá masáž celého ušního boltce směrem od radixu helixu (kořeni hlemýždě, kde je bod nula – zero) směrem ven, k okrajům ucha. Jako bychom všechnu čchi jemně k bodu nula ve středu mušličky (konchy,prohlubeninky ucha) posouvali prstem z e všech okrajů ušního boltce  k bodu nula. – Opačný směr masáže, centrifugální, je jako bychom vylévali čchi z bodu nula kořeně hlemýždě – paprskovitě do okrajů ušního boltce všech stran – nahoru, dolů, doleva, doprava…Tento typ masáže ucha je vhodný u únavy,slabosti – nikoli u hyperaktivity a vzteku..Vhodná je i masáž bodu agrese – stačí držet bod mezi dvěma prsty asi minutu nebo jej rytmicky stlačovat. Podobně celý lalůček s množstvím psychických bodů + epifýza, Jeromeho bod, Bourdiol, celý kořen radixu helixu s psychosomatickými pleteněmi (plexus solar, plexus coeliacus).

Pro zvýšení výkonu „poštípat“ celé okolí oka, vytahat se za vlasy, Yintang doplnit jemným stlačováním s přestávkami a kroužením po směru hodin.ručiček. Rýhou nehtu palce jemně poškrábeme oblast před kozlíkem – tragus – ucha – současné neutrální ošetření TE21, SI19, GB02. Neutrálně ST04, LI20, GB01,BL02 promnout. Tím pročistíme „čisté vývody srdce“ čili smysly (otvory očí, uší,úst,nosu neboli osmero čistých vývodů ducha-srdce.) Jako vzdálené se hodí osvědčená kombinace LI04 + ST36, vyloženě jemným doplňujícím způsobem – např. 3x až 6krát lehce rychle zmáčknout, pauza, pak znovu,pauza, znovu a konec.

Na uchu pomáhají razantní „twisty“ – tj. zkruty – vždy po 8 opakováních – lalůček,tragus, antitragus, vrchol helixu a nakonec boltec celý překlopit vpřed – vzad. Stimulační masáž ucha bude z jeho stran směrem dovnitř, k bodu nula, tzv. centrifugální, je to jako bychom vylévali čchi z bodu nula kořeně hlemýždě – paprskovitě do okrajů ušního boltce všech stran – nahoru, dolů, doleva, doprava…
Editoval ddanielova (23.05. 2014 15:56)

MUDr. Doris Danielová - www.tcm-cs.com