MUDr. Petra Uríková: Domácí vánočka se špaldovou moukou

I když už je skoro čas Velikonoc, dostali jsme chuť na vánočku, tak tady je. Dělala jsem ji zatím párkrát, poprvé o Vánocích, tak ještě nemám odzkoušený přesný poměr pro celo-celozrnnou variantu, aby vánočka zůstala tak dobrá a vláčná jako je tato. V této je 1/3 špaldové mouky a 2/3 polohrubé bílé mouky. Je výborná (a nepřipálenáwink i přes pečení v plynové troubě.

Špaldová vánočka, rozinky, mandle pro Slezinu.

MUDr. Petra Uríková - mudr-urikova.com
cz
Domácí vánočka se špaldovou moukou
Domácí vánočka se špaldovou moukou
MUDr. Petra Uríková: Špaldová vánočka
Domácí vánočka  je jiná než kupovaná. Je máslovější, trošku hutnější a moje je celozrnná. My ji máme takto radši, tak dělám několikrát do roka, obvykle z kombinace špaldové jemně mleté a běžné polohrubé mouky. Co je to vlastně špalda?

INGREDIENCE: 375ml mléka, ¾ kostky droždí, 100g třtinového cukru, 125g másla, 3 žloutky, 480g celozrnné jemně mleté mouky (pšeničné/špaldové), 250g polohrubé mouky, rozinky, plátky mandlí/slunečnicové semínka.

POSTUP: 200ml vlažného mléka nalejeme do hrnku, přidáme lžíci cukru, lžíci polohrubé mouky a droždí nadrobené na malé kousky. Necháme asi 20 minut odpočinout, aby vzešel kvásek.
Ohřejeme mléko s máslem, aby se máslo rozpustilo a směs byla vlažná.
Do mísy si odvážíme mouku, cukr, přidáme kvásek, mléko s máslem a 2 vejce. Vymícháme husté, hladké těsto a necháme je pod utěrkou asi 2 hodiny kynout. Vykynuté těsto vyklopíme a rozkrojíme na 8 stejných dílů.
Spodní patro: 4 díly těsta si rozválíme na dlouhé hady (o něco delší než plech), zapleteme, přeneseme na plech, potřeme vodou a posypeme rozinkami
Prostřední patro: 3 díly těsta rozválíme do dlouhých hadů, zapleteme copánek, přeneseme na spodní patro na plech, potřeme vodou a posypeme rozinkami
Vrchní patro: poslední díl těsta rozdělíme na poloviny, rozválíme do 2 hadů a tyto spolu zamotáme, přeneseme na prostřední patro na plech
Vánočku přikryjeme utěrkou a necháme na plechu ještě 40 minut kynout.
Nakynutou vánočku potřeme rozšlehaným vejcem a posypeme mandlemi/slunečnicovými semínky. Pečeme asi 40 minut na cca 170 stupňů.


Poznámky pod čarou:
- Dá se zaplést i z osmi najednou, ale to jsem nikdy nezkoušela, návody najdete na internetu;).
- Pokud byste to nechtěli komplikovat, udělejte spodní patro taky jako copánek ze 3, jen do nich dejte větší část těsta než do prostředního patra.
- Aby se vánočka nerozjela, můžete všechny 3 patra spojit špejlemi nebo stačí jednoduchá finta - každé patro potřu vodou než tam nasypu rozinky. Voda pomůže přilepit jednotlivá patra k sobě a nerozjedou se.
- Pozor, bude obrovskáwink Dávám ji našikmo přes celý plech.

MUDr. Petra Uríková - mudr-urikova.com
cz
Špaldová vánočka
Špaldová vánočka